Miért lehet gyógyír a művészet a gyászra?
Király Eszter újságíró beszélgetése Kesselyák Gergely zeneszerző karmesterrel és Dr. Sarungi Emőke művészetterapeuta pszichiáterrel a Gyászfeldolgozás Módszer Magyarország vezetőjével.
A Gyászfeldolgozás Módszer® (Grief Recovery Method®) John W. James és Russell Friedman által alapított és vezetett Grief Recovery Institute-ból indult el útjára az USA-ban a hetvenes években. Azóta több országban és Magyarországon is létrejöttek és működnek a módszert alkalmazó és gyászfeldolgozás módszer specialistákat képző központok. Andrea Herke Dahlgren Svédországban és Los Angelesben képződött gyászfeldolgozás módszer specialista vezetésével Magyarországon 2009-től indult el a módszer átadása a Gyászfeldolgozás Módszer® Magyarország központjában csoportosan és egyénileg a gyászolók és sokféle érzelmi veszteséget (válás, szakítás, munkahely elvesztése, bizalomvesztés, költözés stb.) átélt emberek megsegítésére. Az eddigi több száz résztvevő visszajelzései és a központban zajló kutatás eddigi eredményei alapján az önsegítő módszer hatékony lehet sokféle érzelmi veszteség feldolgozásában, valamint a feldolgozatlan gyász okozta testi és lelki egészségkárosodások megelőzésében.
A központ szakmai vezetője 2012 óta Dr. Sarungi Emőke felnőtt- és gyermekpszichiáter, csoportanalitikus pszichoterapeuta, Gyászfeldolgozás Módszer® Tréner, aki 2011-ben és 2015-ben Los Angeles/Sherman Oaksban a Grief Recovery Institute-ban végezte el a gyászfeldolgozás specialista képzést Russell Friedmannél, a módszer kidolgozóinak és a könyv szerzőpárosának egyikénél. Tréneri kiképzését Russell Friedman (Grief Recovery Institute, USA) és Carole Handerson (a Grief Recovery Method® UK vezetője) mentorálása mellett folytatta, kiképzői között volt Cole James (Grief Recovery Institute USA vezetője) és Phyl Edmonds (a Grief Recovery Method® UK Trénere).
Király Eszter a kulturális újságírás és a sajtókommunikáció terén szerzett tapasztalatokat. A Kortárs Online összművészeti portál egyik alapító szerkesztője volt, több országos médiumban publikált a kultúra, a lélektan és a társadalmi gondoskodás témáiban. 2018-ban hétköznapi édesapákat bemutató írásaiért Média a Családért-díjat kapott, 2019-től a szakmai díj zsűrijének tagja. A Máltai Szeretetszolgálat munkatársa. Szépíróként is alkot, első, Kelemen és a sebváltó című verses gyermekkönyve 2022-ben jelent meg az Új Ember Kiadónál. Egy kislány édesanyja.
Szeretettel várunk mindenkit a beszélgetésre és az azt követő hangversenyre!