1 2 3

Karácsonyi ünnepi hangverseny

Marcin Józef Żebrowski: Rorate Caeli
Marcin Józef Żebrowski: Magnificat
Grzegorz Gerwazy Gorczycki: Jesu Corona Virginum
Johann Sebastian Bach: Karácsonyi oratórium – Jauchzet, frohlocket!

Wrocław Baroque Ensemble

Pannon Filharmonikusok Fesztiválkórus (karig.: Vass András)
Aldona Bartnik – szoprán
Aleksandra Turalska – szoprán
Bartosz Wasiluk – kontratenor
Piotr Olech – kontratenor
Maciej Gocman – tenor
Florian Cramer – tenor
Jaromír Nosek – basszus
Volodymyr Andrushchak – basszus

Vezényel: Andrzej Kosendiak

Jegyárak: 7490, 5490, 3490 Ft
Bérletárak: 3 hangverseny = I. rendű: 14.900 Ft, II. rendű: 12.900 Ft, III. rendű: 8.900 Ft
Jegyvásárlás Bérletvásárlás

Tudna mondani lengyel barokk zeneszerzőket? Merthogy vannak! Az idei karácsonyi koncerten lengyel barokk karácsonyi zenéket hozunk a fa alá, Bach nagy klasszikusa mellett.

A lengyel zenetörténet érdekes rokonságban áll a némettel. A mai Lengyelország területének jelentős részén éltek egymás mellett lengyelek és németek, de míg a németajkú lakosság hagyományosan evangélikus volt, a lengyel nép többsége mindig katolikus szertartás szerint élte meg a hitét, így zenéje is más volt. Ezen az estén két lengyel szerző adventi-karácsonyi zenéivel is megismerkedünk, és megfigyelhetjük, hogy mindamellett, hogy jó tollú komponisták, egyikük inkább a reneszánsz, másikuk a bécsi klasszika felé kacsint ki a barokk stílusból.

 

 

A Pannon Filharmonikusok intenzív szakmai kapcsolatot ápol a lengyelországi Wrocław város kulturális szereplőivel, melynek keretében kivételes koprodukcióra kerül sor 2024 karácsonyán. A Wrocław Baroque Ensemble és a Pannon Filharmonikusok Fesztiválkórusának együttműködésében unikális ünnepi hangverseny lesz a Pécsi Bazilikában.

Wrocław Baroque Ensemble:

Aldona Bartnik, Aleksandra Turalska – szoprán
Piotr Olech, Bartosz Wasiluk – kontratenor
Florian Cramer, Maciej Gocman – tenor
Volodymyr Andrushchak, Jaromír Nosek – basszus
Zbigniew Pilch (koncertmistrz), Victoria Melik, Michał Piotrowski – első hegedű
Mikołaj Zgółka, Vida Bobin-Sokołowska, Małgorzata Kosendiak – másodhegedű
Marzena Malinowska, Agnieszka Papierska – mélyhegedű
Krzysztof Karpeta – gordonka, violone
Julia Karpeta – viola da gamba, violone
Łukasz Macioszek – bőgő
Agnieszka Gorajska, Radosław Orawski – fuvola
Noelia Melian, Peter Tabori – oboa

Tomasz Wesołowski – fagott
Fruzsina Hara, Bence Samodai, Péter Solymosi DLA – trombita       
Marton Szives – barokk timpani
Přemysl Vacek – lant
Marta Niedźwiecka – portatív orgona

A WROCŁAWI BAROKK ZENEKAR

A Wrocławi Barokk Zenekar a historikus zenei előadás egyik zászlóvivője. Törekvései középpontjában a ritka közép-európai repertoár feltárása áll. Az együttes különböző régizenei műfajokban (kamaraművek, oratóriumok és kantáták) is otthon van. Különleges érdeklődéssel tekint a lengyel re­neszánsz és barokk örökségre. Az együttest 2012-ben alapította Andrzej Kosendiak és kezdettől fogva az ő művészeti irányítása alatt működik. Jelenleg a Wrocławi Nemzeti Zenei Fórum egyik rezidens együttese. Az együttes magját kiváló hangszeres zenészek és énekesek alkotják, akik különböző európai országokból érkeztek: Lengyelországból, Csehországból, az Egyesült Királyságból és Németországból.

A Wrocławi Barokk Zenekar széles körű lemezrepertoárral büszkélkedhet, melynek része a barokk zenének szentelt lemezsorozat, mely elsősorban lengyel zeneszerzők műveit mutatja be: Grzegorz Gerwazy Gorczycki, Bartłomiej Pękiel, Marcin Mielczewski, Stanisław Sylwester Szarzyński, Mikołaj Zieleński, valamint Jacek Różycki (CD Accord). A sorozat elérhető a Spotify-on és a Naxos forgalmazásában. Sok pozitív nemzetközi kritikát kapott a MusicWeb International-en, a ClassicsToday.com és Fanfare Archive oldalán. A Gorczycki zenéjét tartalmazó első album 2013-ban elnyerte a Wrocławi Zenei Díjat. 2013-ban, 2015-ben, 2017 és 2012 között, 2023-ban jelölték a lemezeket a rangos lengyel Fryderyk díjra is. 2019-ben a Mielczewski II című album, 2021-ben a Mikołaj Zieleński műveit szerepeltető lemez nyert Fryderyk díjat (mindkettő az Év Albuma volt Régizene kategóriában). 2015-ben az együttes megjelentette a Salzburgi Mária-Mise című lemezét, melyen Mozart liturgikus zenéje hallható.

 

 

Koncert kép
Koncert kép

A felvételen közreműködik az ­NFM Fiúkórusa is Andrzej Kosendiak vezényletével. 2022-ben megjelent egy bakelitlemez Gorczycki Completoriumával, majd a Marcin Józef Żebrowski által írt Vesperae in Visitatione Beatae Mariae Virginis lemez. (Ez a lemez elnyerte 2023-ban a Fryderyk díjat és jelölték az Opus Klassik díjra 2023-ban.) Legújabb albumuk az Musica liturgica, melyen Marcin Szelest orgonaművész is közreműködik. A lemezen hallható Marcin Leopolita összes fennmaradt műve, tabulatúrákból származó névtelen darabok, Szamotuły-i Wacław művei, illetve Francesco Maffon műveinek első felvételei. 

Az együttes olyan nagy nemzetközi fesztiválokon lépett fel, mint a Wratislavia Cantans, az Ohridi Nyár, az Emilia Romagna Fesztivál, a Usedomer Zenei Fesztivál és a Ljubljanai Fesztivál. Emellett hangversenyeztek Lengyelország és Európa számos városában is.

Az Első Államszövetség Zenéje

A projekt társfinanszírozója az „Inspiráló kultúra” program keretén belül a Lengyel Köztársaság Kulturális és Nemzeti Örökség Minisztériuma.

A hangverseny támogatói, koprodukciós partnerei

Hírlevél
feliratkozás

Kapcsolat

jegypénztár

A Kodály Központ Jegypénztára

7622 Pécs,
Breuer Marcell sétány 4.
+36 72 500 300
jegypenztar@pfz.hu

Nyitvatartás
H–Cs: 10.00–18.00
P: 10.00–18.00
Szo–V: zárva, nyitás csak rendezvény esetén annak kezdete előtt másfél órával

cím

A Pannon Filharmonikusok székháza és próbaterme

7622 Pécs,
Breuer Marcell sétány 4.
közönség

Közönség
kapcsolat

Potyondi Linda
értékesítési menedzser
potyondi.linda@pfz.hu 
+36 30 866 2310

info

Sajtó
kapcsolat

Szabó Csilla
kommunikációs menedzser
press@pfz.hu
+36 30 222 7992