A Kodály Központ Házirendje szerint biztonsági okokból az erkélyen 10 évnél fiatalabb vagy 130 cm-nél alacsonyabb gyermek nem tartózkodhat! Megértésüket köszönjük!
Michac Gábor – Díszlettervező
TÁNCOLJÁK:
Drosselmeyer: Molnár Zsolt Harangozó-díjas
Marika: Hesz Franciska Míra
Mária: Reetta Riikonen
Gyermek Diótörő: Halmi Noel Gábor
Diótörő: Szabó Márton
Edwin, Marika édesapja: Balogh Csongor
Paula, Marika édesanyja: Rónaki Nina
Egérkirály: Koncz Péter
Hópelyhek, a rózsakeringő táncosai: Marina Pérez Ahedo, Kis Jana Luca, Pintér Rebeka, Rónaki Nina, Horváth Réka Annamária és Friedrich Anna, Miklós Anna, Sárosác Mínea, Szorre Dorka, a Pécsi Művészeti Gimnázium, Szakgimnázium és Technikum növendékei
A rózsakeringő férfi szereplője: Tuboly Szilárd
A rózsakeringő női szereplője: Pintér Rebeka
Egerek: Frank Edina, Pintér Rebeka és Andrasics Alexa, Horváth Zorka, Katona Dóra, Kis-Balázs Nikolett, Miklós Anna, Winkelmayer Zsófia, a Pécsi Művészeti Gimnázium, Szakgimnázium és Technikum növendékei
Pincér egér: Erdélyi Zsombor
Kisegér: Vincze Olívia Csenge
Bohóc: Varga Máté
Balerina: Karin Iwata
Árus: Tuboly Szilárd
Néger baba: Matola Dávid
Dada: Kovács Zsuzsanna
Mackó: Domján Kristóf
Spanyol tánc: Frank Edina, Balogh Csongor, Kínai tánc: Karin Iwata, Varga Máté
Orosz tánc: José Blasco Pastor, Matola Dávid
Nagyszülők: Csethe Kata, Lovas Pál Liszt-díjas Érdemes és Kiváló művész
Szülők: Marina Pérez Ahedo, Kis Jana Luca, Erdélyi Zsombor, Szendrői Bence, Varga Máté
Ólomkatonák, vendég és utcagyerekek, karácsonyfadíszek: Bors Minka, Chvojka Zsombor, Csontos Lara, Halmi Noel Gábor, Hargitai-Fehér Félix, Hergenrőder Léna, Kachovetz Kinga Anna, Kárpáti Luca, Kiss Mátyás, Králik Bertalan, Mandel Eszter, Müller Félix, Nagy Liliróza, Péter Panna, Péter Szofi, Schneider Gréta, Szabó-Vertán Csenge
A Pannon Filharmonikusok, a Pécsi Balett és a Bóbita Bábszínház hagyományteremtő céllal állítja színpadra a Kodály Központban a nagy klasszikust, A diótörőt.
Pjotr Iljics Csajkovszkij A diótörő című remekműve a világ balett színpadjainak állandó és megunhatatlan darabja, reményeik szerint nem csak Pécs, hanem a régió, az ide érkező vendégek közkedvelt karácsonyt megelőző családi programja lesz. A mű szimbólumrendszere minden korszak gyermekei számára érzékletes módon jeleníti meg azt, hogy a gyermeki fantázia szabadon szárnyaló, színes és kalandos. Ezt az alkotók a produkció címével is hangsúlyozzák: A diótörő – karácsonyi varázslat, Zene, tánc és mese egy estén.
És hogy még izgalmasabb legyen ez a vállalkozás, a Bóbita Bábszínház művésze az előadás tevőleges résztvevőjeként lesz jelen a produkcióban: a kezében lévő Diótörő bábbal segíti a nézőket.
A produkció alkotógárdája:az előadás rendezője Böhm György, Jászai Mari- és Nádasdy Kálmán-díjas dramaturg-rendező, alkotótársa Vincze Balázs Harangozó-, Imre Zoltán- és Seregi-díjas koreográfus, a díszlettervező Michac Gábor, a jelmeztervező Rományi Nóra, a koreográfus asszisztense Kovács Zsuzsanna. Közreműködik a Pécsi Balett, Czéh Dániel bábszínész, a Pannon Filharmonikusok, vezényel Vass András, a Pannon Filharmonikusok állandó karmestere.
A produkció a Pannon Filharmonikusok, a Pécsi Balett és Bóbita Bábszínház koprodukciójában, az Emberi Erőforrások Minisztériuma és az Nemzeti Kulturális Alap támogatásával valósul meg.
. . . . . . . . .
Pjotr Iljics Csajkovszkij A diótörő című remekműve a világ balett színpadjainak állandó és megunhatatlan darabja. Ez a mű a zeneszerző utolsó balettje, egyben utolsó színpadi műve. A diótörő előadásain, generációk nőttek fel, és kerültek közelebb a zenéhez és a tánchoz. A mű szimbólumrendszere minden korszak gyermekei számára érzékletes módon jeleníti meg azt, hogy a gyermeki fantázia szabadon szárnyaló, színes és kalandos. A történet alapjául E. T. A. Hoffmann Diótörő és az egérkirály című meséje szolgált. A történet szerint karácsony éjszakáján kezdődik a jó Diótörő és a gonosz Egérkirály háborúja, és Marika váratlanul a csata kellős közepébe pottyan. Diótörő – akinek valódi kilétét a mese végéig homály fedi - bátorságának és jó szívének köszönhetően legyőzi a gonosz Egérkirályt, s ezzel önmagáról is elhárítja a rontást. Marikát csodálatos utazásra viszi a játékok országába, ahol a bűvös képzelet uralkodik.
Fantasztikus lehetőség előtt áll a Pécsi Balett társulata és a város közönsége, először lesz látható és hallható e mű a Pannon Filharmonikusok élő zenei kíséretével. És hogy még izgalmasabb legyen ez a vállalkozás, a Bóbita Bábszínház művésze néha narrátorként, néha pedig az előadás tevőleges résztvevőjeként lesz jelen a produkcióban. A kezében lévő Diótörő bábbal segíti a nézőket. Előadásunk nem kíván aktualizálni, hiszen A diótörőnek pont a varázslatos karácsonyi álom a lényege.
További információk, szereposztás a Pécsi Balett honlapján IDE kattintva érhető el!
Pécsi Balett
Bóbita Bábszínház